Program za mjesec JULI 2017. godine

PROGRAM ZA MJESEC JULI 2017. GODINE

jul-i-avgust-web

01.07. (sub.) – Tvrđava Kastel, Livada ispred zidina u 19.00 časova,
„Banjalučki dani muzike i piva“,
U saradnji sa „Queen estradom“,
Učestvuju: Riblja čorba,
Divlje jagode,
The Best Beat,
Bijelo Dugme ,
Real tribute,

02.07. (ned.) – Tvrđava Kastel, Livada ispred zidina u 19.00 časova,
„Banjalučka gitarijada 2017“,
Gost: „Crvena jabuka“
U saradnji sa „Queen estradom“,

02.07. (ned.) – Tvrđava Kastel, Ljetna pozornica u 20.00 časova,
„13. KOZARA ETNO FESTIVAL 2017“,
U saradnji sa Turističkom organizacijom Grada Banja Luka,
Kozara Ethno Fusion
Učestvuju: Narodni orkestar RKUD “Proleter” (Sarajevo),
Shazalakazoo (Beograd),

03.07. (pon.) – Vijećnica u 19.00 časova,
Koncert – Ansambl Zdravka Ćosića “Veče uz prim“,
Gosti: Duo Belegzija
Ansambl Bandoneon Square i
Tri asa (Sisak),

03.07. (pon.) – Crveni salon u 19.00 časova,
Dodjela književne nagrade „Pelagićev runolist“,
Učestvuju: Svetozar Ličina, Ranko Preradović, Miladin Berić, Vinko Lolić i dobitnik nagrade,
U saradnji sa Književnom zajednicom „Vaso Pelagić“ (Banja Luka),

03.07. (pon.) – Tvrđava Kastel, Ljetna pozornica u 19.45 časova,
„13. KOZARA ETNO FESTIVAL 2017“,
u saradnji sa Turističkom organizacijom Grada Banja Luka,
Nastupaju izvorne plesne, muzičke i pjevačke grupe,
Učesnici festivala “Kozara etno 2017”:
- KUD “Piskavica”, Banja Luka (BiH),
– SKC “Vuk Stefanović Karadžić”, Bačka Topola (Srbija),
– SKD “Novo Mesto”, Novo Mesto (Slovenija),
– KUD “Una”, Novi Grad (BiH),
– Folklorna plesna i muzička grupa “Belaya Rus”, Minsk (Bjelorusija),
– Društvo za razvijanje prostovljnega dela, Novo Mesto (Slovenija),
– Folklorni plesni ansambl „Trakijska kitka“, Sliven (Bugarska),
– Ansambl univerziteta za fizičku kulturu „Poznanj“, Poznanj (Poljska),
– Radničko kulturno-umjetničko društvo „Proleter“, Sarajevo (BiH),
– Eritrejsko – etiopska mirovna grupa, Minhen (Njemačka),
– 12 izvornih pjevačkih grupa sa područja Kozare,
– 8 svirača na tamburi trožici sa područja Kozare,
– 20 izlagača na štandovima,

05.07. (sri.) – Tvrđava Kastel, Ljetna pozornica u 21.00 čas,
Koncert – Maya Sar,
u saradnji sa „PLAY TEAM“,

07.07. (pet.) – Tvrđava Kastel, Kamena kuća u 20.00 časova,
Otvaranje izložbe radova „Skandinavija“, autora Muhameda-Akija Ćejvana,

07.07. (pet.) – Tvrđava Kastel, Ljetna pozornica u 21.00 čas,
Festival srpskog folklora,
u saradnji sa  ANIP „Veselin Masleša“,
Učestvuju:
– KUD“Čajavec“ Banja Luka,
– RKUD“Pelagić“ Banja Luka i
– ANIP „Veselin Masleša“ Banja Luka (kao organizator),

08.07. (sub.) – Vijećnica u 18.00 časova,
Promocija knjige “Živeći brže“, autora Filipa Vukovića,
Učestvuju: recenzent Zoran Kalinić, gost čitalac i autor,

08.07. (sub.) – Tvrđava Kastel, Ljetna pozornica u 21.00 čas,
Festival srpskog folklora,
u saradnji sa ANIP „Veselin Masleša“,
Učestvuje: Biljana Krstić i orkestar „Bistrik“,

09.07. (ned.) – Tvrđava Kastel, Ljetna pozornica u 21.00 čas,
Festival srpskog folklora,
u saradnji sa ANIP „Veselin Masleša“,
Učestvuju:
– SCA „Oplenac“ – Toronto,
– FA „Vila“ – Novi Sad,
- CTKU „Abrašević“ – Bačka Palanka i
– ANIP „Veselin Masleša“ – Banja Luka (kao organizator),

11.07. (uto.) – Tvrđava Kastel, Ljetna pozornica u 19.30 časova,
Koncert – Vrapčići i prijatelji,

14.07. (pet.) – Mali salon u 19.00 časova,
Tradicionalni 14. susreti Banjalučana „Vezeni most-2017“,
Otvaranje izložbe banjalučkih slikara,

14.07. (pet.) – Koncertna dvorana u 20.00 časova,
Tradicionalni 14. susreti Banjalučana „Vezeni most-2017“,
Svečano otvaranje manifestacije „Vezeni most“,

15.07. (sub.) – Vijećnica u 20.00 časova,
Tradicionalni 14. susreti Banjalučana „Vezeni most-2017“,
Muzičko – poetsko veče „Vezeni most“ sa dodjelom književne nagrade „Nasiha Kapidžić- Hadžić“,

18.07. (uto.) – Koncertna dvorana u 20.00 časova,
Tradicionalni 14. susreti Banjalučana „Vezeni most-2017“,
Veče sevdaha „Vezeni most“,

18.07. (uto.) – Hol Koncertne dvorane u 19.00 časova,
Tradicionalni 14. susreti Banjalučana „Vezeni most-2017“,
Postavka  izložbe „Retrospektiva“ Likovne kolonije „Stara Bosna“,

20.07. (čet.) – Salon bana Svetislava Tise Milosavljevića u 12.00 časova,
Otvaranje Demofest izložbe „10 godina vrhunskog zvuka“,
Demofest – dnevni program,

20.07. (čet.) – Koncertna dvorana u 14.00 časova,
Dinja – Stand up show (Sandra Silađev – glumica),
Demofest – dnevni program,

20.07. (čet.) – Veliki salon u 16.30 časova,
Otvaranje izložbe „Nešto je puklo u meni“ i „The Good Wife“ (Belegrade Photo Month),
Demofest – dnevni program,

20.07. (čet.) – Koncertna dvorana u 17.00 časova,
Okrugli sto „Žene u umjetnosti“,
Demofest – dnevni program,

20.07. (čet.) – Tvrđava Kastel, Livada ispred Kamene kuće i Ljetna pozornica u 21.00 čas,
Festivalsko veče – DEMOFEST,
u saradnji sa BUZZ CONSULTING,
BASSTION bina:
Učestvuju:
– LETARG (CRO),
– FUNKERMAN (NED),
– MARKY RAMONE (USA),

BETON bina:
Učestvuju:
– VAŽNO OBAVJEŠTENJE (BiH),
– EDO MAAJKA (CRO),

21.07. (pet.) – Veliki salon (ulaz iz predulaza Crvenog salona) u 12.30 časova,
Otvaranje izložbe „Žene slikaju žene u muzici“,
Demofest – dnevni program,

21.07. (pet.) – Vijećnica u 13.00 časova,
Promocija knjige „Muškarac u grlu“, autora Vedrane Rudan,
Demofest – dnevni program,

21.07. (pet.) – Tvrđava Kastel, Livada ispred Kamene kuće i Ljetna pozornica u 21.00 čas,
Festivalsko veče – DEMOFEST,
u saradnji sa BUZZ CONSULTING,
BASSTION bina:
Učestvuju:
– DEGENEZA (SRB),
– FREEMASONS (GBR),
– KY-MANI MARLEY(JAM),

BETON bina:
Učestvuju:
– SHANGHAI STREET FIGHT (BiH),
– LAČNI FRANZ(SLO),

22.07. (sub.) – Koncertna dvorana u 11.30 časova,
Promocija banjalučkih bendova Sopot, Shanghai Street Fight i Važno obavještenje,
Demofest – dnevni program,

22.07. (sub.) – Koncertna dvorana u 15.00 časova,
Promocija albuma grupe Seine, pobjednika „Demofesta 09″,
Demofest – dnevni program,

22.07. (sub.)Tvrđava Kastel, Livada ispred Kamene kuće i Ljetna pozornica u 21.00 čas,
Festivalsko veče – DEMOFEST,
u saradnji sa BUZZ CONSULTING,

BASSTION bina:
Učestvuju:
– SEINE (CRO),
– RUDIMENTAL DJ SET (GBR),
– DUBIOZA KOLEKTIV(BiH),
Specijalni gosti: ZAA (SRB) i M.O.R.T.(CRO),

BETON bina:
Učestvuju:
– SOPOT(BiH),
– BAD COPY (SRB),
– PROJEKT RAKIJA (BiH/NED),

24.07. (pon.) – Vijećnica u 19.00 časova, - dopunjen program,
Promocija knjiga „Poetar, žitije živih“i „Idem crkvi livadom“, autora Duška M.Petrovića,
Učestvuju: Nenad Novaković, Ranko Preradović i autor

 

ORGANIZATOR ZADRŽAVA PRAVO IZMJENE I DOPUNE PROGRAMA

 

Share