Програм за мјесец ЈУЛИ 2017. године

ПРОГРАМ ЗА МЈЕСЕЦ ЈУЛИ 2017. ГОДИНЕ

jul-i-avgust-web

01.07. (суб.) – Тврђава Кастел, Ливада испред зидина у 19.00 часова,
„Бањалучки дани музике и пива“,
У сарадњи са „Queen estradom“,
Учествују: Рибља чорба,
Дивље јагоде,
The Best Beat,
Бијело Дугме ,
Real tribute,

02.07. (нед.) – Тврђава Кастел, Ливада испред зидина у 19.00 часова,
„Бањалучка гитаријада 2017“,
Гост: „Црвена јабука“
У сарадњи са „Queen estradom“,

02.07. (нед.) – Tврђава Кастел, Љетна позорница у 20.00 часова,
„13. КОЗАРА ЕТНО ФЕСТИВАЛ 2017“,
У сарадњи са Туристичком организацијом Града Бања Лука,
Козара Етхно Фусион
Учествују: Народни оркестар РКУД “Пролетер” (Сарајево),
Shazalakazoo (Београд),

03.07. (пон.) – Вијећница у 19.00 часова,
Концерт – Ансамбл Здравка Ћосића “Вече уз прим“,
Гости: Дуо Белегзија
Ансамбл Bandoneon Square и
Три аса (Сисак),

03.07. (пон.) – Црвени салон у 19.00 часова,
Додјела књижевне награде „Пелагићев рунолист“,
Учествују: Светозар Личина, Ранко Прерадовић, Миладин Берић, Винко Лолић и добитник награде,
У сарадњи са Књижевном заједницом „Васо Пелагић“ (Бања Лука),

03.07. (пон.) – Tврђава Кастел, Љетна позорница у 19.45 часова,
„13. КОЗАРА ЕТНО ФЕСТИВАЛ 2017“,
у сарадњи са Туристичком организацијом Града Бања Лука,
Наступају изворне плесне, музичке и пјевачке групе,
Учесници фестивала “Козара етно 2017”:
- КУД “Пискавица”, Бања Лука (БиХ),
– СКЦ “Вук Стефановић Караџић”, Бачка Топола (Србија),
– СКД “Ново Место”, Ново Место (Словенија),
– КУД “Уна”, Нови Град (БиХ),
– Фолклорна плесна и музичка група “Belaya Rus”, Минск (Бјелорусија),
– Друштво за развијање простовљнега дела, Ново Место (Словенија),
– Фолклорни плесни ансамбл „Тракијска китка“, Сливен (Бугарска),
– Ансамбл универзитета за физичку културу „Познањ“, Познањ (Пољска),
– Радничко културно-умјетничко друштво „Пролетер“, Сарајево (БиХ),
– Еритрејско – етиопска мировна група, Минхен (Њемачка),
– 12 изворних пјевачких група са подручја Козаре,
– 8 свирача на тамбури трожици са подручја Козаре,
– 20 излагача на штандовима,

05.07. (сри.) – Tврђава Кастел, Љетна позорница у 21.00 час,
Концерт – Maya Sar,
у сарадњи са „PLAY TEAM“,

07.07. (пет.) – Тврђава Кастел, Камена кућа у 20.00 часова,
Отварање изложбе радова „Скандинавија“, аутора Мухамеда-Акија Ћејвана,

07.07. (пет.) – Tврђава Кастел, Љетна позорница у 21.00 час,
Фестивал српског фолклора,
у сарадњи са  АНИП „Веселин Маслеша“,
Учествују:
– КУД“Чајавец“ Бања Лука,
– РКУД“Пелагић“ Бања Лука и
– АНИП „Веселин Маслеша“ Бања Лука (као организатор),

08.07. (суб.) – Вијећница у 18.00 часова,
Промоција књиге “Живећи брже“, аутора Филипа Вуковића,
Учествују: рецензент Зоран Калинић, гост читалац и аутор,

08.07. (суб.) – Tврђава Кастел, Љетна позорница у 21.00 час,
Фестивал српског фолклора,
у сарадњи са АНИП „Веселин Маслеша“,
Учествује: Биљана Крстић и оркестар „Бистрик“,

09.07. (нед.) – Tврђава Кастел, Љетна позорница у 21.00 час,
Фестивал српског фолклора,
у сарадњи са АНИП „Веселин Маслеша“,
Учествују:
– СЦА „Опленац“ – Торонто,
– ФА „Вила“ – Нови Сад,
- ЦТКУ „Абрашевић“ – Бачка Паланка и
– АНИП „Веселин Маслеша“ – Бања Лука (као организатор),

11.07. (уто.) – Tврђава Кастел, Љетна позорница у 19.30 часова,
Концерт – Врапчићи и пријатељи,

14.07. (пет.) – Мали салон у 19.00 часова,
Традиционални 14. сусрети Бањалучана „Везени мост-2017“,
Отварање изложбе бањалучких сликара,

14.07. (пет.) – Концертна дворана у 20.00 часова,
Традиционални 14. сусрети Бањалучана „Везени мост-2017“,
Свечано отварање манифестације „Везени мост“,

15.07. (суб.) – Вијећница у 20.00 часова,
Традиционални 14. сусрети Бањалучана „Везени мост-2017“,
Музичко – поетско вече „Везени мост“ са додјелом књижевне награде „Насиха Капиџић- Хаџић“,

18.07. (уто.) – Концертна дворана у 20.00 часова,
Традиционални 14. сусрети Бањалучана „Везени мост-2017“,
Вече севдаха „Везени мост“,

18.07. (уто.) – Хол Концертне дворане у 19.00 часова,
Традиционални 14. сусрети Бањалучана „Везени мост-2017“,
Поставка  изложбе „Ретроспектива“ Ликовне колоније „Стара Босна“,

20.07. (чет.) – Салон бана Светислава Тисе Милосављевића у 12.00 часова,
Отварање Демофест изложбе „10 година врхунског звука“,
Демофест – дневни програм,

20.07. (чет.) – Концертна дворана у 14.00 часова,
Диња – Stand up show (Сандра Силађев – глумица),
Демофест – дневни програм,

20.07. (чет.) – Велики салон у 16.30 часова,
Отварање изложбе „Нешто је пукло у мени“ и „The Good Wife“ (Belegrade Photo Month),
Демофест – дневни програм,

20.07. (чет.) – Концертна дворана у 17.00 часова,
Округли сто „Жене у умјетности“,
Демофест – дневни програм,

20.07. (чет.) – Tврђава Кастел, Ливада испред Камене куће и Љетна позорница у 21.00 час,
Фестивалско вече – ДЕМОФЕСТ,
у сарадњи са BUZZ CONSULTING,
BASSTION bina:
Учествују:
– LETARG (CRO),
– FUNKERMAN (NED),
– MARKY RAMONE (USA),

BETON bina:
Учествују:
– VAŽNO OBAVJEŠTENJE (BiH),
– EDO MAAJKA (CRO),

21.07. (пет.) – Велики салон (улаз из предулаза Црвеног салона) у 12.30 часова,
Отварање изложбе „Жене сликају жене у музици“,
Демофест – дневни програм,

21.07. (пет.) – Вијећница у 13.00 часова,
Промоција књиге „Мушкарац у грлу“, аутора Ведране Рудан,
Демофест – дневни програм,

21.07. (пет.) – Tврђава Кастел, Ливада испред Камене куће и Љетна позорница у 21.00 час,
Фестивалско вече – ДЕМОФЕСТ,
у сарадњи са BUZZ CONSULTING,
BASSTION bina:
Учествују:
– DEGENEZA (SRB),
– FREEMASONS (GBR),
– KY-MANI MARLEY(JAM),

BETON bina:
Учествују:
– SHANGHAI STREET FIGHT (BiH),
– LAČNI FRANZ(SLO),

22.07. (суб.) – Концертна дворана у 11.30 часова,
Промоција бањалучких бендова Сопот, Shanghai Street Fight i Важно обавјештење,
Демофест – дневни програм,

22.07. (суб.) – Концертна дворана у 15.00 часова,
Промоција албума групе Seine, побједника „Демофеста 09″,
Демофест – дневни програм,

22.07. (суб.)Tврђава Кастел, Ливада испред Камене куће и Љетна позорница у 21.00 час,
Фестивалско вече – ДЕМОФЕСТ,
у сарадњи са BUZZ CONSULTING,

BASSTION bina:
Учествују:
– SEINE (CRO),
– RUDIMENTAL DJ SET (GBR),
– DUBIOZA KOLEKTIV(BiH),
Специјални гости: ZAA (SRB) i M.O.R.T.(CRO),

BETON bina:
Учествују:
– SOPOT(BiH),
– BAD COPY (SRB),
– PROJEKT RAKIJA (BiH/NED),

24.07. (пон.) – Вијећница у 19.00 часова, - допуњен програм,
Промоција књига „Поетар, житије живих“и „Идем цркви ливадом“, аутора Душка М.Петровића,
Учествују: Ненад Новаковић, Ранко Прерадовић и аутор,

27.07.(чет.) – Концертна дворана у 20.00 часова,- допуњен програм,
Концерт „Упознајмо Швајцарску кроз музику“ ,
Наступају: Пјевачко удружење „VOX GENEVA“,Секција младих „VOX KALEIDO“ и
Фолклорни дио- госпођица Барбара Клосснер са пријатељима,

 

ОРГАНИЗАТОР ЗАДРЖАВА ПРАВО ИЗМЈЕНЕ И ДОПУНЕ ПРОГРАМА

 

Share