Program za mjesec APRIL 2017. godine

PROGRAM ZA MJESEC APRIL 2017. GODINE

….Tvrđava Kastel – Kamena kuća,
Izložba fotografija pod nazivom “PUNCTUM“, autora Drage Vejnovića,

….Tvrđava Kastel – Kamena kuća (prvi sprat),
„Huawei“ izložba fotografija „Portreti“,
Organizator: Kompanija „Huawei“, agencija „Akvarius“ i „Banski dvor – Kulturni centar“,

01.04. (sub.) – Vijećnica u 19,00 časova,
Festival komičnog i satiričnog “Smejada“,
U saradnji sa Međunarodnim časopisom  za satiru, humor i karikaturu „Nosorog“ (Banja Luka),
Učestvuju: Dinko Osmančević, Darko Samardžić, Milan Kuridža, Gojko Mandić, Goran Kljajić, Živko Vujić, Slobodan Janković, Ranko Preradović i Miladin Berić,

03.04. (pon.) – Vijećnica u 19,00 časova,
Koncert Ansambla Zdravka Ćosića „Veče uz Prim“,

03.04. (pon.) – Koncertna dvorana u 20,00 časova,
Koncert –Vladimir Milošević, klavir (Beograd),

04.04. (uto.) - Koncertna dvorana u 13,00 časova,
Svečana akademija povodom 25. godišnjice Dana policije,
U saradnji sa Ministarstvom unutrašnjih poslova Republike Srpske,

04.04.(uto.)- Vijećnica u 18,00 časova,
Osnivačka Skupština  starješina Vojske Republike Srpske,

05.04.(sri.) – Vijećnica u 19,00 časova,
Književno veče sa Stefanom Simićem,
Učestvuju: Ljiljana Zrnić i autor,

05.04. (sri.) – Koncertna dvorana u 20,00 časova,
Koncert maturanata Muzičke škole „Vlado Milošević“,

06.04. (čet.) – Koncertna dvorana u  09,00 časova,
XXIV Republičko takmičenje muzičkih škola Republike Srpske,                                       Otvaranje takmičenja,

06.04. (čet.) – Koncertna dvorana u  10,00 časova,
XXIV Republičko takmičenje muzičkih škola Republike Srpske,
Takmičarski dio: Klavir,

06.04. (čet.) – Vijećnica u  10,00 časova,
XXIV Republičko takmičenje muzičkih škola Republike Srpske,
Takmičarski dio: Klavir,

07.04. (pet.) – Koncertna dvorana u  09,00 časova,
XXIV Republičko takmičenje muzičkih škola Republike Srpske,
Takmičarski dio: Klavir,

07.04. (pet.) – Vijećnica u  09,00 časova,
XXIV Republičko takmičenje muzičkih škola Republike Srpske,
Takmičarski dio: Duvači,

07.04. (pet.) – Vijećnica u  15,00 časova,
XXIV Republičko takmičenje muzičkih škola Republike Srpske,
Takmičarski dio: Solo pjevači,

07.04. (pet.) – Koncertna dvorana u  16,00 časova,
XXIV Republičko takmičenje muzičkih škola Republike Srpske,
Takmičarski dio: Orkestar,

07.04. (pet.) – Koncertna dvorana u  20,00 časova,
XXIV Republičko takmičenje muzičkih škola Republike Srpske,
Koncert pobjednika (dodjela nagrada i priznanja),

11.04. (pon.) – Vijećnica u 20,00 časova,
Dani Vlade S. Miloševića,
Koncert Novosadskog duvačkog kvinteta,

11.04. (uto.)- Koncertna dvorana u 20,00 časova,
Predstava „Obično veče“ u izvođenju Laneta Gutovića,
u saradnji sa ARTWORK s.p. Banja Luka,

12.04. (sri.)- Koncertna dvorana  u 20,00  časova,
Dani Vlade S. Miloševića,
Koncert „Muzika za violinu i klavir“,
Učestvuju: Marko Josifoski, violina i Vladimir Milošević, klavir( Beograd),

13.04. (čet.)- Koncertna dvorana u 20,00 časova,
Dani Vlade Miloševića,
Koncert – „Klavirska muzika u četiri ruke“,
Učestvuju: Snježana Popović Vuleta, klavir i
Željka Jovanić, klavir (Beograd),

17.04. (pon.) – Salon fotografije u 19,00 časova,
Otvaranje izložbe pod nazivom“Inicijali iz Miroslavljevog jevanđelja“,
autora Dušice Brguljan (Beograd),

18.04. (uto.) Vijećnica u 18,00 časova ,
Dani Vlade S. Miloševića,
Promocija knjige „Gudački kvarteti i Kameni spavač Vlade S.Miloševića“, autora mr Biljane Smailagić,

18.04. (uto.) – Salon bana Tise Milosavljevića u 19,00 časova,
Dani Vlade S. Miloševića,
Otvaranje izložbe – „Bijenale svjetskog studentskog plakata“,
Akademija umjetnosti Univerziteta u Banjoj Luci i Akademija umjetnosti Univerziteta u Novom Sadu,

18.04. (uto.) – Foaje Koncertne dvorane u 19,45 časova ,
Dani Vlade S. Miloševića,
Otvaranje izložbe pod nazivom “Veče Vlade S.Miloševića- gudački kvarteti“
Kustos izložbe: Sanja Pupac,

18.04. (uto.) - Koncertna dvorana u 20,00  časova,
Dani Vlade S. Miloševića,
Koncert gudačkih kvarteta,
Učestvuju: profesori i studenti Akademije umjetnosti Univerziteta u Banjoj Luci,

19.04. (sri.) Izložba na holu drugog sprata KC Banski dvor u 18,00  časova,
Dan Grada –Otvaranje izložbe „Nevesinjska puška – Portreti ustanika“,
autora Biljane Ristić, Udruženje Hercegovaca Republike Srpske,

20.04.(čet.) Mali  salon  u 13,00 časova ,
Otvaranje izložbe „Poznati banjalučki ljekari u Kraljevini Jugoslaviji“,
Autor izložbe Bojan Stojnić,
U saradnji sa Arhivom Republike Srpske,

20.04.(čet.) Crveni salon u 19,00 časova,
Promocija knjige „Ustaški stožer za Bosansku Krajinu“- Studije Milana Vukmanovića i izbor iz građe,
Priređivači:Verica M. Stošić i Vladan Vukliš,
U saradnji sa Arhivom Republike Srpske,

20.04.(čet.) Tvrđava Kastel – Ljetna pozornica u 19,30 časova, - zbog kiše koncert će se održati u sportskoj dvorani „Obilićevo“,
Koncert povodom proslave Dana Grada Banja Luka,
Međunarodni festival dječijeg folklora, KUD“Mladost“, Zalužani,

22.04.(sub.) – Koncertna dvorana u 18,00 časova,
Svečana Akademija povodom proslave Dana Grada Banja Luka,

22.04.(sub.) – Tvrđava Kastel- Ljetna pozornica u 22,00 časa,
Koncert povodom proslave Dana Grada Banja Luka,
Nastupaju bendovi: Artan Lili (Beograd),
Mnogi drugi (Zagreb) i
Brutal protest (Banja Luka),
u saradnji sa Aquarius d.o.o. Banja Luka,

24.04.(pon.) – Veliki salon u 19,00 časova,
Otvaranje izložbe pod nazivom „The intrique helpless“ (Bespomoćna intriga),autora Marcina Berdyszaka,umjetnika iz Poljske / Krakov,

25.04.(uto.) – Vijećnica u 19,00 časova ,
Promocija knjige „Sudija u ratu i miru“, autora Danice Marinković,
Učestvuju: Milenko Stojičić, Milorad Vujović, Radomir Rojević, Nebojša Nikolić i autor,
U saradnji sa Odborom za pomoć Srbima Kosova i Metohije Banja Luka, Republika Srpska,

25.04.(uto.)  -Koncertna dvorana u 20,00 časova ,
Dani Vlade S. Miloševića,
Koncert  „Putevima stilova, podneblja, žanrova“,
Učestvuju: Mješoviti hor Akademije umjetnosti Univerziteta u Banjoj Luci i Mješoviti hor SPD “Jedinstvo“ Banja Luka,

26.04. (sri.) – Koncertna dvorana u  20,00 časova,
Koncert- Dječiji hor SPD „Jedinstvo“,

26.04.(sri.) – Vijećnica u 19,00 časova ,
Promocija knjiga“Žena bez adrese“ i „Moja priča“, autora Smiljane Moravac Babić,
Učestvuju: Miljko Šindić, Stevka Kozić-Preradović, Milenko Stojičić, Brane Božić, Nenad Novaković i autor,

27.04( čet.)- Koncertna dvorana u 20,00 časova,
Koncert- Vitalij Vatulja- saksofon,
Marija Njemcova- klavir,
Artjom Šiškov – violina,

28.04.(pet.)-Koncertna dvorana u 09,00 časova,
Svečano otvaranje konferencije „Balmun“,

29.04.(sub.)-Vijećnica u 19,00 časova ,
Promocija knjige „Nisi mali“, autora Dušana Ubovića,
Učestvuju: Milenko Gemaljević, Dragan Grujić i Tihomir Levajac,
Gosti : Hor sveštenika Eparhije banjalučke,

ORGANIZATOR ZADRŽAVA PRAVO IZMJENE I DOPUNE PROGRAMA

Share